Prezydent Łodzi zapowiada kolejne 105 inwestycji drogowych do 2027 roku

Według najnowszych informacji przekazanych przez prezydent Hannę Zdanowską, w najbliższych trzech latach (do 2027 roku) planowanych jest aż 105 nowych inwestycji drogowych. Choć nie da się ukryć, że ten ambitny plan może być częścią strategii przedwyborczej, najistotniejsze są korzyści, które mogą przynieść mieszkańcom.

Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, opisuje najnowsze zmiany: wykonano nową konstrukcję drogi i położono asfalt, natomiast na przystankach powstały betonowe nawierzchnie. Dla wygody pasażerów utworzono podniesiony peron ułatwiający wsiadanie oraz zamontowano nową wiatę przystankową. Ulica została już otwarta dla ruchu i można nią poruszać się w obie strony.

Po niedawno oddanej do użytku ulicy św. Teresy, ulica Pryncypalna jest kolejnym miejscem, które skorzystało z inwestycji drogowej. W odpowiedzi na te zmiany, miejski zarząd zdecydował się zorganizować konferencję prasową, na której podkreślono dotychczasowe osiągnięcia oraz zapowiedziano kolejne plany remontów.

Na konferencji prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, podkreśliła: „W ostatnich latach udało nam się kompleksowo przebudować 232 ulice w mieście. W trakcie tego roku realizujemy 28 nowych inwestycji, ale mamy zamiar wprowadzić kolejnych 105 projektów, które mają być ukończone do 2027 roku”. Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi, dodał: „Te 232 ulice to 140 km nowej nawierzchni, na którą wydaliśmy 1,2 mld złotych. Przed nami jeszcze 105 inwestycji, 60 km nowych dróg z chodnikami i infrastrukturą dla rowerzystów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe”.