Mieszkania w Łodzi z rynku pierwotnego blisko centrum? To możliwe!

Z roku na rok Łódź przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców. Miasto się rozwija, a wraz z nim rozwija się także rynek nieruchomości. Nowe mieszkania w Łodzi, podobnie jak w innych dużych miastach w Polsce, powstają przede wszystkim na nowych osiedlach znajdujących się daleko od centrum. Jednak i od tej zasady można znaleźć ciekawe wyjątki. Zobacz, czym kuszą potencjalnych nabywców!

Mieszkania od developera w Łodzi

Rynek nieruchomości się zmienia, a wraz z nim zmianie ulegają nastroje konsumenckie. Jednak pomimo zdecydowanie nie najłatwiejszych czasów, w jakich się znaleźliśmy, Łódź potrafi dalej zaskakiwać: pomimo turbulencji gospodarczych nowe mieszkania w Łodzi cieszą się ogromnym popytem. Są to zarówno mieszkania od developera w Łodzi, jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Szacuje się, że w dojrzałą fazę przepełnienia rynek nieruchomości w Łodzi wkroczy w latach 2030-2040, co będzie oznaczało utrudnione możliwości zdobycia własnego mieszkania od dewelopera.

Duże zainteresowanie mieszkaniami wynika między innymi z fantastycznego rozwoju miasta, które przyciąga nie tylko mieszkańców okolicznych miast i gmin, ale również młodych z najrozmaitszych zakątków kraju. W tym drugim przypadku dużym atutem staje się centralne położenie. Zaletą jest bliskość do większych ośrodków pracy, np. Warszawy i Krakowa, a także dobre skomunikowanie pod względem urlopu zarówno w kierunku północnym, jak i południowym.

Nowe mieszkania w Łodzi niedaleko centrum?

Pomimo zmian na rynku wciąż można znaleźć atrakcyjne, nowe mieszkania w Łodzi. Co więcej, wcale nie muszą się one znajdować na uboczu miasta. Świetnym tego przykładem są mieszkania w Łodzi zlokalizowane przy ulicy Ks. bp. Wincentego Tymienieckiego. Lokalizacja położona jest tuż przy centrum, a znakiem rozpoznawczym są przylegające tereny zielone – Park “Nad Jasieniem”. To nie tylko dostęp do świeżego powietrza przez cały rok, ale również niesamowita atmosfera, która pobudza do kreatywnego i aktywnego życia, sprawdzając się idealnie tak w przypadku starszych, jak i najmłodszych mieszkańców!

W Łodzi chce się żyć!

Łódź oferuje prawdziwie niepowtarzalny klimat. Przez wiele dekad miasto kojarzyło się przede wszystkim z przemysłem, co zawdzięczamy polityce słusznie minionej epoki. Jednak obecnie jest to przede wszystkim centrum akademickie i artystyczne (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna). Przemysłowy charakter XX-wiecznej Łodzi stał się jej zaletą w kontekście turystyki, jak i tworzenia unikatowej, industrialnej atmosfery, która przeplata się z nowoczesnością i zielonością. Nic więc dziwnego, że większość napływowych absolwentów szkół wyższych postanawia w Łodzi pozostać.

Sprzyja temu również lokalny rynek nieruchomości. Chociaż obecnie, m.in. na skutek konsekwencji ekonomicznych kryzysu epidemiologicznego oraz bieżących zagrożeń na świecie, ceny nieruchomości w całym kraju są coraz droższe, w Łodzi wciąż można znaleźć atrakcyjne cenowo mieszkania. Miasto jest w fazie intensywnego rozwoju, co przekłada się na wysoką liczbę inwestycji infrastrukturalnych i mieszkaniowych.