Niepełnosprawni mężczyźni poruszający się na wózkach napadli i okradli swojego kolegę

Niepełnosprawność – w obecnych czasach – jest coraz mniejszym wykluczeniem, powstająca w miastach infrastruktura coraz bardziej ukierunkowana jest na ewentualne potrzeby właśnie takich osób, co ma za zadanie ułatwić im normalnie funkcjonowanie. Jak się jednak okazuje, niepełnosprawność także w żadnym stopniu nie przeszkadza w tym, by popełnić przestępstwo. Do takich zdarzeń doszło w Domu Pomocy Społecznej, gdzie dwójka niepełnosprawnych mężczyzn, poruszających się na wózkach, napadła na swojego kolegę, dotkliwie go pobiła i ukradła kwotę około 700 złotych.

Wydali pieniądze na alkohol.

Jak możemy się dowiedzieć – dwóch mężczyzn, będących jednocześnie podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Łodzi napadło na swojego kolegę z placówki. Mężczyźni zażądali od 85-latka oddania pieniędzy, a kiedy ten zaczął odmawiać, Ci go zaatakowali. 85-latek początkowo stawiał opór, jednak – finalnie – został obezwładniony, a napastnicy ukradli mu portfel, w którym znajdowało się 700 złotych. Świadkiem całego zajścia był współlokator seniora, który o całym fakcie natychmiast poinformował opiekunów, którzy do placówki wezwali mężczyznę. Funkcjonariusze niemal natychmiast zdołali zatrzymać jednego ze sprawców, drugi jednak zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia.

Po napadzie poszedł pić.

Pomimo szybkiej interwencji funkcjonariuszy policji, którzy niemal natychmiast – po swoim przyjeździe – zatrzymali jednego ze sprawców, Ci zdołali udać się do sklepu i wydać część ukradzionych ofierze pieniędzy, zanim mundurowi dotarli na miejsce. Drugi ze sprawców został jednak wkrótce zatrzymany, a policjanci zdołali odzyskać część ukradzionej kwoty. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na łączny okres 3 miesięcy.