Garnitury do ślubu jedno- czy dwurzędowe?

Garnitury do ślubu dwurzędowe przeżywają właśnie swoją drugą młodość. Ostatnio podobną popularnością cieszyły się w latach 80. Natomiast marynarki jednorzędowe nie schodzą z piedestału od lat. Co jest powodem tego, że garnitury z jednym rzędem guzików niezmiennie cieszą się popularnością? Który z nich wybrać na ślub? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi na te pytania!

Różnice między jedno- i dwurzędowym garniturem

Terminy „jednorzędowy” i „dwurzędowy” odnoszą się do rozmieszczenia guzików z przodu garnituru i jego ogólnej struktury. Na czym polegają różnice?

  • Pierwszą różnicą, która powinna zwrócić Twoją uwagę, jest to, że panele marynarki jednorzędowej nie nakładają się na siebie, natomiast w przypadku dwurzędowej już tak.
  • Kolejna, którą trudno przeoczyć jest ułożenie guzików. Jak same nazwy poszczególnych typów wskazują – guziki mogą być umieszczone w jednym lub dwóch rzędach.
  • Ostatnia różnica między garniturami jednorzędowymi a dwurzędowymi polega na tym, że te pierwsze może nosić każdy, niezależnie od budowy ciała. Chociaż ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistego wyboru, dwurzędowe garnitury z reguły lepiej wyglądają na osobach wyższych.

Garnitury dwurzędowe kontra jednorzędowe

Który jest lepszy – dwurzędowy czy jednorzędowy garnitur? To odwieczny dylemat, który nie ma jednego słusznego rozwiązania. Wszystko tak naprawdę zależy od osobistych upodobań i okazji, na którą masz zamiar założyć garnitur. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kostiumu najlepiej dopasowanego zarówno do sylwetki, jak i rodzaju imprezy.

Jeśli Twoja garderoba składa się już z jednorzędowych garniturów, opcja dwurzędowa może być po prostu Twoją tajną bronią. Niektórzy mężczyźni wolą je co prawda zachować na specjalne okazje, ale założenie dwurzędowej marynarki podkreśli Twoją pozycję.

Jeśli nadal masz problemy z decyzją co do stroju lub w Twojej szafie brakuje odpowiedniej do okazji marynarki, odwiedź odpowiedni sklep, taki jak np. https://pewienpan.pl/pol_m_Slub-593.html gdzie znajdziesz m.in koszule do ślubu, muchy, krawaty, a nawet garnitury na miarę.

Garnitury ślubne – który wybrać?

Chociaż nie ma sztywno ustalonych reguł – tym bardziej że moda ślubna często rządzi własnymi prawami – to jednak nieoficjalnie przyjęto, iż garnitury jednorzędowe są zwykle odpowiednie na imprezy półformalne lub jako odzież codzienna. Chociażby ze względu na fakt, że marynarkę jednorzędową możesz założyć nawet do jeansów.

Garnitury dwurzędowe są zwykle bardziej formalne i nie zakłada się ich na żadne przypadkowe okazje. Są też dobrą inwestycją! Dlatego, nawet jeśli Twoja szafa jest wypełniona najróżniejszymi garniturami jednorzędowymi, warto posiadać chociaż jeden z dwoma rzędami guzików.

Dwurzędowy garnitur dopasowany do Ciebie sprawia, że ​​Twoja talia wydaje się węższa. Szerokie klapy z daszkiem poszerzają klatkę piersiową przyciągając oko i sprawiając, że wydajesz się wyższy niż w rzeczywistości. Konstrukcja dwurzędowego garnituru dodaje formalnego akcentu, dzięki czemu idealnie nadaje się na oficjalne okazje.