Mieszkańców Łodzi czekają kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. Rusza remont wiaduktu na ul. Przybyszewskiego

Sytuacja na drogach w Łodzi nie należy do najłatwiejszych. Obecnie miasto prowadzi w wielu miejscach intensywne remonty nawierzchni oraz modernizacje dróg. Od 17 listopada kierowcom będzie jeszcze trudniej poruszać się po Łodzi. Rozpoczyna się bowiem kompleksowa modernizacja wiaduktu na ulicy Przybyszewskiego. Z utrudnieniami należy liczyć się przez najbliższe miesiące, co znacznie może skomplikować komunikację między innymi z łódzkim Widzewem.

Remont wiaduktu na Przybyszewskiego

Wiadukt na ulicy Przybyszewskiego z pewnością wymaga kompleksowego remontu. Jego nawierzchnia i cała konstrukcja są obecnie w opłakanym stanie. Jednak wkrótce ma się to zmienić. Drogowcy mają w planie całkowicie rozebrać wiadukt i zbudować go od nowa. Cała konstrukcja w tym miejscu składa się z trzech osobnych części, dwóch dla ruchu samochodów w przeciwnych kierunkach i jednej części przeznaczonej dla ruchu tramwajów. Prawdopodobnie każda z tych części będzie remontowana osobno, dzięki czemu wiadukt nie zostanie całkowicie zamknięty, co umożliwi ruch przynajmniej w jednym kierunku. Początkowo w planach był jedynie remont obiektu. Jest on jednak w tak złym stanie, że konieczne jest zbudowanie go od nowa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi cała inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2023 roku. Jej koszt to około 87 milionów złotych.

Planowany przebieg remontu oraz utrudnienia w ruchu

17 listopada rozpoczną się pierwsze prace na wiadukcie przy ulicy Przybyszewskiego. Najpierw prace spowodują zamknięcie północnej części wiaduktu. Od środy kierowcy będą mogli przejechać przez wiadukt jedynie w stronę Widzewa. Wiadomo również, że wyłączone z ruchu na jakiś czas będą ulice znajdujące się pod wiaduktem. Na tę chwilę wykonawcy nie przewidują utrudnień w ruchu tramwajów. Pod wiaduktem będą także normalnie kursować pociągi, które będą mieć jedynie krótkie przerwy w ruchu, w trakcie rozbiórki obiektu. Gdy drogowcy zakończą pracę nad północną częścią wiaduktu, zajmą się pozostałymi dwiema. Przewidywane są objazdy dla kierowców, a także zmiana organizacji ruchu łódzkiego MPK. Zmiany obejmą linie 96BC, 64A oraz linię nocną N5AB. Jedno jest pewne, musimy uzbroić się w cierpliwość.