Marszałek województwa łódzkiego zawarł umowę na kupno 14 autobusów finansowanych przez Centralny Port Komunikacyjny

Na terenie województwa łódzkiego planowane jest wprowadzenie 14 nowych autobusów, które będą obsługiwały trasy między miejscowościami z najmniejszą liczbą połączeń. W środę została podpisana umowa na zakup ww. pojazdów, finansowana przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny (CPK). Celem tych działań jest zapewnienie mieszkańcom możliwości dojazdu do lokalnych przystanków kolejowych.

Inicjatywę tę przedstawił marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber, podczas ceremonii odbywającej się na terenie bazy technicznej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) w Łodzi. Wyjaśnił, że podpisanie umowy na zakup autobusów to realizacja porozumienia z grudnia poprzedniego roku z CPK. W ramach tego porozumienia, spółka zobowiązała się przekazać samorządowi województwa łódzkiego 10 milionów złotych na zakup nowych pojazdów komunikacji miejskiej.

Ta inwestycja jest częścią szerszego planu walki z wykluczeniem transportowym na terenie województwa łódzkiego. Zadanie to realizowane jest poprzez integrację połączeń kolejowych i autobusowych, poprawę oferty transportowej oraz likwidację tzw. białych plam na mapie przewozów regionalnych.