II Bal Charytatywny organizowany przez Lions Club Łódź Ladies

Przygotowania do II Balu Charytatywnego, jeden z kluczowych punktów w kalendarzu działań charytatywnych klubu Lions Club Łódź Ladies, znajdują się na finiszu. Klub ten skupia aktywne łodzianki, które podczas zbliżającego się wydarzenia będą gromadzić fundusze pod hasłem „Wieczór Andrzejkowy – najlepszą wróżbą jest pomoc innym”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie inteligentnego aparatu do biopsji mammotomicznej piersi dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi. Jest to nowoczesne urządzenie medyczne umożliwiające nie tylko efektywne rozpoznawanie zmian w tkankach piersi, ale także bezinwazyjne usuwanie drobnych guzków.

Udało się już zebrać pewną część potrzebnych środków w trakcie wiosennego koncertu charytatywnego „Kobiety dla Kobiet”, gdzie na scenie zagościł popularny zespół Blue Cafe. Wydarzenie odbyło się w sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Jednakże wciąż brakuje około 70 tysięcy złotych, które organizatorki mają nadzieję zebrać podczas II Balu Charytatywnego. Wydarzenie to odbędzie się już 1 grudnia w hali EXPO.

Lions Club Łódź Ladies to organizacja charytatywna założona 2,5 roku temu. Klub ten ma na celu przede wszystkim działanie na rzecz lokalnej społeczności oraz poprawę warunków życia mieszkańców Łodzi.

Drugi cel, jaki postawiły przed sobą organizatorki, to zagospodarowanie terenów zielonych wokół łódzkiego Hospicjum dla Dorosłych znajdującego się przy ulicy Pojezierskiej. Jest to plan długofalowy, realizowany etapami, nazwany „Ogród dla hospicjum”.