Łódzka Palmiarnia i Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny oraz Palmiarnia zlokalizowane są na terenie najstarszego parku w Łodzi. To miejsce, gdzie możemy wybrać się z całą rodziną i podziwiać niezwykłą przyrodę. W Palmiarni odnajdziemy niespotykane u nas egzotyczne gatunki, które pozwolą nam się poczuć niczym na zagranicznych wakacjach.
 

Historia Palmiarni

 
Ogród botaniczny powstał w latach 30 XX wieku. Zwiedzanie możliwe jest już od 1946 roku. Nie był to jednak ogród, jaki znamy dziś. Prace nad współczesnym kształtem miejsca zapoczątkowano w 1968 roku, wybudowano wtedy szklarnie oraz alpinarium. W 1988 roku ustanowiono patrona ogrodu. Został nim Jakub Mowszowicz.
W takim kształcie zwiedzający mogli oglądać ogród już od 1973 roku. Początkowo bezpłatnie, w późniejszym czasie wprowadzono drobne opłaty. Pobieranie pieniędzy nie wiązało się jednak z chęcią łatania budżetu czy chciwością. Niestety miejsce było regularnie niszczone i przez wprowadzenie biletów chciano pobiec temu zjawisku.
 
Obecnie ogród jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych. Ostatnio można było tu zdobyć umiejętności wyplatania z wikliny, a także świętować Noc Świętojańską. Aktualna oferta ogrodu znajduje się na jego stronie internetowej, na którą serdecznie zapraszamy.
 

Co zobaczymy w Palmiarni?

 
Palmiarnia jest dużym obiektem, który mieści egzotyczne rośliny z całego świata. Zobaczymy tu 150 letnie palmy, bananowce, bambusy czy figowce. Urzekną nas storczyki ogromne paprocie czy bromelie. Do dyspozycji jest również ogródek dydaktyczny, w którym okresowo możemy podziwiać różnorodne gatunki. W sumie jest tutaj ponad 4300 gatunków roślin.
Nie brakuje też zwierząt wodnych. Zobaczymy tutaj kolorowe karnie oraz żółwie, które z pewnością dostarczą nam wiele rozrywki.
 
Palmiarnię można odwiedzać codziennie. Warto skierować tutaj swoje krotki. Jest to jeden z głównych zabytków w Łodzi i jednocześnie jedne z najbardziej popularnych. N terenie ogrodu można spokojnie spędzić cały dzień, zwiedzając oraz urządzając sobie piknik. Zachęcamy do spędzania czasu w tym kolorowym pięknym miejscu.