Łodzianin w podróży — wystawa czasowa w Muzeum Łodzi

W ostatnim artykule przybliżyliśmy wystawę stałą Łódzkiego Muzeum znajdującą się w Gabinecie Juliana Tuwima. Dzisiaj chcielibyśmy zachęcić do odwiedzenia letniej ekspozycji czasowej zatytułowanej „Łodzianin w podróży”, która zapozna nas z interesującymi celami podróży łodzian przed II WŚ.
 

Łodzianin w podróży – Czyli życie zwykłych obywateli

 
Wystawa czasowa „Łodzianin w podróży” miała swój wernisaż 10 lipca tego roku. Głównym jej celem jest pokazanie kierunków podróży mieszkańców zamieszkujących Łódź przed II Wojną Światową. Ekspozycja pokaże nam czym spowodowane były wyjazdy oraz jak podróżowało się w tamtych czasach.
 
Na wystawę składa się 7 integralnych części, pokazujące różne aspekty wyjazdów łodzian. Na jednej z ekspozycji poznamy tajniki turystyki rowerowej. Inna pokaże nam styl i miejsca docelowe podróżny robotników.
 
Autorzy wystawy mają nadzieję, że zachęci ona do eksploracji zabytków i historycznych miejsc, zwłaszcza tych mnie znanych i nie do końca oczywistych. Wystawa ma zachęcać do samodzielnych poszukiwań i aktywnego spędzania czasu.
 
Dodatkowo każdy zwiedzający będzie mógł podzielić się z innymi swoimi ulubionymi miejscami, zaznaczając je na udostępnionej mapie. Dzięki temu będziemy mogli poznać tajemnicze miejsca, które zostały zapomniane przez większość społeczeństwa.
 
Wystawa jest próbą spojrzenia na historię ze strony zwykłego, przeciętnego obywatela. Jest to opowieść o zwykłym życiu mieszkańców. Przy okazji wystawy poznany też najważniejsze zabytki zgromadzone w muzeum.
 

Wydarzenia towarzyszące wystawie

 
Czasowa ekspozycja to nie jedyna atrakcja zaproponowana przez muzeum. Wystawie towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, które uatrakcyjnią pobyt w tym miejscu.
 
Możemy liczyć na wykłady oraz ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Dla dzieci atrakcyjna będzie strefa edukacyjna, która zaoferuje im mnóstwo zadań i zagadek związanych z historią i kulturą dawnej Łodzi. Nie będzie miejsca na nudę. Każdy znajdzie t dla siebie coś ciekawego.