„Miasto – Moda – Maszyna” – wystawa, która zagości w Łodzi już tej jesieni.

Łódź nie śpi i już dzisiaj przygotowuje nowe atrakcje, które będziemy mogli podziwiać już w najbliższym czasie. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się wystawa, którą przygotowuje Centralne Muzeum Włókiennictwa.„Miasto – Moda – Maszyna”, jak zatytułowano powstająca ekspozycję, ma pokazać historię przemysłu włókienniczego, kształtującego Łódź i jej najbliższe okolice.

Czego możemy się spodziewać?

Centralne Muzeum Włókiennictwa planuje pokazanie niezwykle wielu zgromadzonych eksponatów. Będą one potrzebne do ukazania całości procesów produkcyjnych związanych z tworzeniem tkanin. Całość ma skupiać się na ukazaniu znaczenia przemysłu tekstylnego na gospodarkę, społeczeństwo oraz szeroko pojętą kulturę. Nie zabraknie również informacji o etapach rozwoju tej gałęzi przemysłu oraz znaczących wydarzeń związanych z łódzkimi przedsiębiorstwami.
Całość wystawy ma być podzielona na 3 części, a każda z nich opowie o innym wątku dotyczącym włókiennictwa. Pierwsza sala wystawowa poświęcona będzie maszynom, które przez lata służyły do wyrobu tkanin. Kolejna część opowie o historycznych momentach łódzkiego włókiennictwa, a ostatnia wprowadzi w świat mody i ewolucji wzornictwa. Trzecia część poruszy również trudną sytuację przemysłu odzieżowego po II WŚ. Zobaczymy modę tamtego okresu. Nie tylko taką, która była produkowana przez fabryki. W muzeum znajdą się również okazy szyte ręcznie w prywatnych domach. Dla fanów krawiectwa i mody będzie to na pewno nie lada wydarzenie.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć ekspozycje?

Na ten moment nie jest jeszcze znana dokładna data premiery, jednak możemy spodziewać się jej jesienią. Ekspozycja zostanie wystawiona na terenie Białej Fabryki, na trzech jej kondygnacjach.
Więcej informacji znajduje się na stronie muzeum. Zachęcamy do śledzenia jej aktualności. Dokładna data premiery powinna się tam pojawić już w najbliższym czasie.