Łódzkie Zoo — idealne miejsce na spacer

Zoo w Łodzi jest niezwykłym miejscem z długą historią i wieloma unikalnymi gatunkami zwierząt. Warto je odwiedzić chociaż raz, zwłaszcza teraz kiedy w Orientarium pojawił się pierwszy mieszkaniec. Co Zoo przygotowało dla zwiedzających? Sprawdź i wybierz się w to magiczne miejsce.
 

Nowe Orientarium ma już nowego mieszkańca

 
Budowę Orientarium rozpoczęto w 2017 roku. Była to ogromna inwestycja, która jednak miała przynieść wiele korzyści dla obiektu. W pawilonie docelowo mają zamieszkać nie tylko słonie, ale również inne gatunki z południowo-wschodniej Azji. W planach są niedźwiedzie malajskie, krokodyle gawialowe, orangutany, a nawet pantery mgliste.
 
Niedawno ukończono prace i do Orientarium wprowadził się pierwszy lokator. Jest nim słoń indyjski, nazywany przez podopiecznych Aleksandrem. Samiec ma 43 lata i brakuje mu jednego ciosu. Niestety w poprzednim miejscu zamieszkania usunięto go z powodów zdrowotnych.
 
Kolejne zwierzęta zamieszkają pawilon już w sierpniu. Mamy nadzieję, że szybko się zaaklimatyzują i w krótkim czasie będzie można je podziwiać.
 

Warsztaty i zajęcia w Zoo

 
Co jedzą małpy? Czy wszystkie pszczoły mogą użądlić? Czym są bezkręgowce. Te i wiele innych tematów zgłębimy w łódzkim Zoo. Dla najmłodszych placówka przygotowała wiele prelekcji, zajęć i warsztatów praktycznych, podczas których najmłodsi dowiedzą się ciekawostek o zwyczajach zwierząt oraz nauczą jak dbać o nie i otaczającą przyrodę.
 
Aktywności prowadzone są w grupach zorganizowanych, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Są limity uczestników, warto więc wziąć je pod uwagę.
 

Karmienie w Zoo

 
Pora karmienia to frajda nie tylko dla zwierzaków, ale również dla obserwujących. Zwyczaje żywieniowe są równie fascynujące, jak same zwierzęta, a niejednokrotnie jest to niezwykle przyjemny widok. W Łodzi możemy obserwować karmienie Pand, Lemurów, Binturongów, Wyderek, Pazurkowic, Galidli, Wielbłądów, Kea, oraz Dzioborożców.