Łódź. Nie żyje Barbara Połomska

W środę zmarła znana polska artystka Barbara Połomska, która od lat była związana z Łodzią i łódzkim teatrem. Polska Brigitte Bardot opuściła swoich bliskich w wieku 87 lat.
 
Wielka strata
Barbary Połomskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z najpopularniejszych polskich aktorek z bogatym dorobkiem artystycznym. Wystąpiła w „Zezowatym Szczęściu” czy „Ósmym dniu tygodnia”. Połomska była nie tylko aktorką filmową teatralną, była także postacią znaczącą dla Teatru Powszechnego w Łodzi i jego pracowników. Wszyscy byli koledzy i koleżanki przyjęli tę wiadomość z nieukrywanym żalem.
 
W kilku zdaniach nie sposób wymienić wszystkich zalet i zasług aktorki. Była gwiazda wielu sztuk i filmów realizowanych w Łodzi. Była osobą lubianą, uśmiechniętą i pełną energii do nowych wyzwań. Mówiło się o niej jako o filarze Łódzkiej potęgi filmowej.
 
Jej sławę oraz niewątpliwy talent potwierdzają liczne nagrody filmowe, oraz nagrody publiczności. Została również uhonorowana „Srebrnym Pierścieniem” za osiągnięcia oraz niedawno Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
 
To wielka strata dla Łodzi polskiej sceny filmowej. Wszystkim będzie brak tej wybitnej artystki, dobrej koleżanki, serdecznej przyjaciółki oraz docenianej współpracowniczki. W tym tygodniu znajdźmy chwilę, aby wspomnieć wielkie dokonania artystki i w ten sposób uczcić jej pamięć. Okażmy wsparcie jej bliskim oraz przyjaciołom w tym trudnych dla nich momentach. Niech jej gwiazda już zawsze świeci w naszych sercach.