Karta Łodzianina – jak z niej korzystać?

Dzięki Karcie Łodzianina mieszkańcy Łodzi mają łatwiejsze życia. Mogą szybko i wygodnie płacić za jednorazowe bilety MPK Łódź, migawki oraz parkowanie. Z tej opcji korzysta coraz więcej łodzian. W kwietniu 2022 roku, kiedy pojawiła się funkcjonalność kupowania migawek za pomocą Karty Łodzianina, skorzystało z niej 250 osób, a w grudniu 2022 roku już ponad 3200 osób. W lutym 2023 roku z migawki w Karcie Łodzianina skorzystało już 8600 pasażerów.

Jak kupić migawkę za pomocą aplikacji?

Aby kupić migawkę z Kartą Łodzianina, można to zrobić w biletomacie lub na stronie internetowej www.migawka.lodz.pl. Wystarczy wybrać z dostępnych opcji bilety z Kartą Łodzianina. Można też kupić migawkę w punkcie sprzedaży biletów, mówiąc, że mamy Kartę Łodzianina. Nie trzeba jej okazywać w kasie. W aplikacji Karta Łodzianina wystarczy kliknąć przycisk „kup bilet”. Następnie wybrać typ biletu „okresowy” i wariant ulgowy lub normalny.

Jednorazowe bilety

Jeśli chodzi o bilet jednorazowy, można go kupić w aplikacji Karta Łodzianina, klikając przycisk „kup bilet”, wybierając typ biletu „jednorazowy” i wariant ulgowy lub normalny. Następnie trzeba wybrać opcję „czasowy” dla zakupu biletów minutowych lub strefę, jeśli chcemy kupić bilet jednodniowy. Bilet opłacimy w koszyku, a bilety do kontroli są dostępne tylko w aplikacji Karta Łodzianina, gdzie kontrolerowi wystarczy pokazać wygenerowany kod QR.

Płatność za parkowanie

Aby opłacić parkowanie przez aplikację Karta Łodzianina, należy kliknąć przycisk „zaparkuj”. Następnie wybrać numer rejestracyjny samochodu (przy pierwszym parkowaniu trzeba wpisać numer ręcznie) oraz strefę. Jeśli mamy włączoną lokalizację, strefa zostanie