Łódź ma dostęp do morza? Sprawdzamy!

Grupa członków Łódzkiego Klubu Kajakowego Albatros ma w planach nietypowe przedsięwzięcie. Uczestnicy grupy zamierzają 1 kwietnia wyruszyć w blisko miesięczną wyprawę kajakową z Łodzi do Morza Bałtyckiego. Trasa spływu liczy 755 km i przebiega przez rzeki Ner, Wartę, Odrę, Jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński, cieśninę i rzekę Dziwna oraz Zalew Kamieński. Kończy się na plaży w Dziwnowie. Start będzie miał miejsce w bazie klubu na Stawach Stefańskiego w Łodzi.

Co z tym Morzem Bałtyckim?

Celem wyprawy, która potrwa miesiąc, jest udowodnienie, że Łódź ma dostęp do morza i propagowanie ekoturystyki z poszanowaniem przyrody, którą uczestnicy chcą pokazać na swoich relacjach i fotografiach. Dodatkowo, organizatorzy wyprawy planują rozpocząć starania o utworzenie Łódzkiego Szlaku Kajakowego oraz propagowanie turystyki kajakowej.

Inspiracja dla młodych mieszkańców

Agnieszka Szulc, prezeska Łódzkiego Klubu Kajakowego Albatros, zapewnia, że chcą oni zachęcić i zainspirować innych mieszkańców Łodzi. Chodzi o aktywne poszukiwania swojej drogi rozpoczynającej się w centrum Polski. Na trasie wyprawy dołączą do nich koleżanki i koledzy z klubu.  Zaproszeni do towarzyszenia zostali wszyscy chętni, którzy mogą dołączać się do grupy na czas od jednego dnia do kilku dni.