Łódź Widzew zyska nowe oblicze

W tym roku Widzew zyska nowe oblicze. Niektóre inwestycje we wschodniej dzielnicy Łodzi całkowicie zmienią jej wygląd. Cały projekt ma być ukończony w 2023 roku.

Duże zmiany w jednej z dzielnic Łodzi

W 2023 roku Widzew zyska nowe miejsca do aktywnego spędzania czasu. Na liście nowych inwestycji znajduje się plac zabaw w parku przy ulicy Jasień, który odzyska swoją dawną świetność po gruntownej modernizacji. Przestrzeń ta zostanie zmodernizowana i wyposażona w bezpieczne zabawki dla dzieci. Mieszkańcy wschodniej dzielnicy miasta zobaczą również zmiany w rejonie Wzgórza Widzewskiego. Powstanie tam plac wodny dla najmłodszych. Na Wzgórzu Widzewskim pojawi się również kino plenerowe w okresie letnim. Pierwsze projekcje zaplanowane są na czerwiec, a ogółem będzie 15 pokazów.

Będzie zielono i kolorowo

Dzielnica zostanie wzbogacona o nowe drzewa, krzewy i ławki. Znajdą się one między innymi przy Alei Piłsudskiego 138, pomiędzy stadionem a ulicą. Kolejną istotną inwestycją jest budowa całorocznej hali sportowo-rozrywkowej przy ulicy Przędzalnej 70, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 29. Nowa hala będzie ogrzewana energooszczędnymi grzejnikami. Połączona jest i z budynkiem szkoły. W ramach projektu zostaną wybudowane szatnie z sanitariatami, a teren wokół hali zostanie zagospodarowany. Jedną z najciekawszych atrakcji Widzewa będzie inwestycja w rejonie Parku im. Kilińskiego. Planowane jest odsłonięcie części podziemnej rzeki Lamus, która przepływa przez park.