Inicjatywa odnowy biurowca Forum 76 przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

W ścisłym centrum Łodzi, doszło do podpisania umowy, która przewiduje zaangażowanie studentów z Akademii Sztuk Pięknych w projekcie odświeżenia wyglądu biurowca Forum 76. Dzięki tej współpracy, zaprojektowanie nowego oblicza części wspólnych budynku przy al. Piłsudskiego 76 zostanie powierzone młodym artystom. Prace te będą dotyczyć głównie hali z recepcją oraz korytarzy na różnych piętrach obiektu, a cały proces będzie nadzorowany przez prof. Roberta Sobańskiego z ASP.

Profesor Sobański podkreśla, że jest to niezwykłe doświadczenie i wyzwanie dla jego studentów. Jego zdaniem, rezultat projektu ma być atrakcyjny nie tylko dla samych artystów, ale również dla młodych ludzi poszukujących inspirującej przestrzeni pracy.

Biurowiec Forum 76, znajdujący się przy Skrzyżowaniu Marszałków, był pierwszym łódzkim obiektem klasy A. Jego otwarcie miało miejsce w maju 2009 roku, a cztery lata temu został nabyty przez brytyjski fundusz inwestycyjny Sharow Capital.

Guy Speir z Sharow Capital, współwłaściciel biurowca, zwraca uwagę na fakt, że pandemia spowodowała trudności w przekonaniu młodych pracowników do powrotu do biura po okresie pracy zdalnej. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu może być stworzenie nowoczesnych i atrakcyjnych przestrzeni biurowych. Firma uznaje, że najbardziej odpowiednimi osobami do zrozumienia potrzeb młodego pokolenia i przygotowania projektu będzie grupa równie młodych ludzi – stąd decyzja o współpracy ze studentami ASP.