Unikalna kolekcja kartek pocztowych celebrowa sześćsetną rocznicę Łodzi

Obywatel Łodzi postanowił uczcić 600. rocznicę powstania miasta w nietypowy sposób, tworząc zestaw antykartek pocztowych. Zamiast urokliwych pałaców fabrykanckich, malowniczych parków czy zjawiskowo oświetlonej ulicy Piotrkowskiej, na tych kartkach widnieją miejsca zdecydowanie mniej reprezentacyjne.

Są tam zdjęcia hałd piachu z placu Wolności, który jest obecnie remontowany, roweru bez kół przywiązany do ławki na Pietrynie, czy dziury w jezdni na ulicy Zachodniej przy Manufakturze. Nie brakuje również fotografii toalet znajdujących się na zapleczach domów przy ulicy Ogrodowej oraz typowych dla Łodzi korków na trasie WZ.

Te niekonwencjonalne kartki pocztowe dostępne są do zakupu na portalu aukcyjnym Allegro. Każda z nich prezentuje się niczym tradycyjna widokówka, jednak z nieco innym ujęciem. Na pierwszym planie są miejsca i sytuacje, które stanowią codzienną rzeczywistość mieszkańców Łodzi.

Kartki ozdobione są zarówno polskimi jak i angielskimi napisami „Pozdrowienia z Łodzi”. Na ich odwrocie znajduje się miejsce na adresata, znaczek i podpis. Pod zdjęciami umieszczono inskrypcję: „Łódź. Codzienna rzeczywistość. 600-lecie miasta”, co stanowi swoisty hołd dla tego wyjątkowego jubileuszu.