Prace remontowe na ulicach łódzkich: otwarcie Północnej i Nowomiejskiej

Od początku nadchodzącego tygodnia, dokładnie od dnia 3 lipca, mieszkańcy Łodzi będą mogli ponownie korzystać z dwóch ważnych arterii komunikacyjnych w mieście – ulic Północna i Nowomiejska. Zniesienie ograniczeń związanych z pracami remontowymi ma na celu ułatwienie przepływu ruchu z centrum miasta w kierunku dzielnic Bałuty i Radogoszcz.

Te zmiany są konsekwencją zakończenia pewnych etapów robót związanych z modernizacją Starego Miasta, które obejmowały budowę Bulwarów Północnych. W najbliższych dniach, równolegle do głównych działań, nastąpi otwarcie dla ruchu odcinka ulicy Północnej pomiędzy ulicami Franciszkańską a Wschodnią. Kierowcy będą mogli poruszać się tym odcinkiem jedynie w jednym kierunku, zmierzając ku ulicy Zachodniej.

Warto również podkreślić, że wykonawca prac zapewni możliwość przejazdu ulicą Nowomiejską. Ta opcja będzie dostępna dla tych kierowców, którzy będą poruszać się ulicą Północną od strony ulicy Wschodniej i będą chcieli skręcić w prawo, zmierzając w kierunku placu Kościelnego.