Góra Kamieńsk – stok narciarski w centrum Polski! Narciarze czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu

Kiedy najdzie Was ochota na zimowe szaleństwo na stoku, a nie macie czasu na wyprawę w góry, nic straconego! W samym centrum Polski, w miejscowości Kamieńsk czeka na Was doskonale przygotowany stok narciarski. W tym roku jeszcze nie było oficjalnego rozpoczęcia sezonu, ponieważ nie ma do tego odpowiednich warunków atmosferycznych. Jednak gdy zima zagości w Polsce na całego, na Górze Kamieńsk na pewno ruszą pierwsze wyciągi.

Stok narciarski w centrum Polski

Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk to najdłuższy stok narciarski w centralnej Polsce. Położony jest na terenie zewnętrznego zwałowiska Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, jest to więc stok sztuczny. Jednak co roku przyciąga całe tłumy fanów zimowego szaleństwa. Długość głównej trasy narciarskiej to aż 760 metrów. Jej szerokość różni się na poszczególnych odcinkach. W najszerszym miejscu trasa ma 150 metrów, w najwęższym natomiast 30 metrów. Stok posiada sztuczne oświetlenie, co sprawia, że spokojnie można na nim zjeżdżać po zmroku. Dla narciarzy został przygotowany parking, na którym jest aż 500 miejsc parkingowych. Na stoku działają 3 wyciągi narciarskie. Pierwszy z nich to 4osobowa kolejka linowa, która jest w stanie przetransportować około 2000 osób na godzinę. Drugi to wyciąg talerzykowy, którego długość to około 700 metrów. Ostatni wyciąg to przenośnik taśmowy, o długości 150 metrów. Wszyscy narciarze, którzy nie posiadają swojego sprzętu, mogą skorzystać z dostępnej dla przyjezdnych wypożyczalni. Koszt wypożyczenia całego kompletu narciarskiego (narty, wiązania, buty, kije) to 45 zł za cały dzień.

Szkółka narciarska, cennik i noclegi

Na terenie stoku narciarskiego Góra Kamieńsk działa szkółka narciarska. Z lekcji z instruktorem mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Koszt godzinnych zajęć to 90 zł od osoby. Jeśli uda nam się zebrać 2 lub 3 osoby zapłacimy mniej. Przyjrzeliśmy się także cennikowi obowiązującemu na stoku. Za karnet całodniowy trzeba zapłacić 110 zł. Karnet ulgowy kosztuje 100 zł, a za dziecko do 5 roku życia zapłacimy tylko 10 zł. Istnieje także możliwość wykupienia przejazdów jednorazowych oraz karnetów na kilka godzin. W pobliżu stoku działają dwa hotele, które chętnie przyjmują narciarzy. Także jeśli zaplanujecie dłuższy wyjazd, spokojnie będziecie mieli gdzie zatrzymać się na noc.