Kącik kulturalny. Repertuar Teatru Powszechnego w Łodzi

Wracamy do naszego kąciku kulturalnego. Tym razem przyjrzeliśmy się repertuarowi Teatru Powszechnego w Łodzi. Wśród spektakli proponowanych przez teatr znajdują się zarówno farsy, jak i poważniejsze sztuki. Warto wspomnieć, że Teatr Powszechny daje możliwość zakupu karty podarunkowej zasilonej konkretną kwotą. Taka karta może być doskonałym prezentem na Święta. Dlatego tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z kilkoma spektaklami granymi na deskach Teatru Powszechnego.

Spektakl, którzy kojarzą wszyscy – „Szalone nożyczki”

„Szalone nożyczki” to z pewnością wyjątkowy spektakl. Jest to bowiem sztuka interaktywna, w której publiczność bierze czynny udział. Z pewnością jest to jedno z popularniejszych przedstawień Teatru Powszechnego. Jest grany bardzo często, a za każdym razem widownia zapełnia się cała. Spowodowane jest to też tym, że niektórzy oglądają „Szalone nożyczki” po kilka razy, ponieważ nigdy nie wiadomo jak skończy się sztuka! O tym decyduje publiczność. To właśnie widzowie poprzez głosowanie ustalają, kto jest winny morderstwa słynnej pianistki. To doskonały spektakl dla całej rodziny. Będą się na nim dobrze bawić zarówno młodsi, jak i starsi.

Coś dla fanów Krzysztofa Krawczyka – „Chciałem być”

Całkiem niedawno swoją premierę miał spektakl „Chciałem być”. Jest to sztuka inspirowana życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka. W roli głównej obejrzymy tu doskonałego Mariusza Ostrowskiego. Reżyserem spektaklu jest Michał Siegoczyński. Warto jednak podkreślić, że spektakl nie jest biografią artysty. Jest to niezwykle ciekawa komedia, opowiadająca o tym jak to jest być gwiazdą.

Spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata

W grudniowym i styczniowym repertuarze Teatru Powszechnego znajduje się także spektakl „Rodzina”. To komedia wyreżyserowana przez Wojciecha Malajkata, na podstawie tekstu Antoniego Słonimskiego. Sztuka opowiada o pewnej rodzinie, której grozi utrata majątku. To zdecydowanie spektakl dla fanów ciętego języka, a także ostrego dowcipu. W obsadzie zobaczymy między innymi Małgorzatę Goździk, Martę Jarczewską, Karolinę Kleniewską, a także Jana Wojciecha Paradowskiego oraz Arkadiusza Wójcika i Artura Zawadzkiego.

To tylko jedne z wielu spektakli granych na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym repertuarem, który znajdziecie na oficjalnej stronie Teatru.