Finisz remontu ul. Wałowej na łódzkim Widzewie, następne prace planowane na Górnej

Ukończony został remont drogowy w łódzkiej dzielnicy Widzew, natomiast kolejne działania drogowe zaplanowane są w innym rejonie miasta – na Górnej. Oznajmiono, które arterie miejskie mają zostać wyremontowane oraz jak zostanie zmieniony ruch autobusów MPK Łódź.

– Ostatnio zakończona inwestycja dotyczyła odnowienia nawierzchni na jednej z ulic miejskich. Prace drogowe na ul. Wałowej już dobiegły końca, czego efektem jest nowa nawierzchnia, na której zostało jeszcze do wykonania oznakowanie jezdni. W ramach prac na ul. Wałowej dokonano wymiany dwóch warstw asfaltu (wiązanej i ścieralnej) na odcinku od ul. Widzewskiej do skrzyżowania z ul. Rokicińską. Wymieniono też nawierzchnię na całości skrzyżowania ulic Wałowej i Rokicińskiej. Realizacja tych prac rozpoczęła się 13 listopada i trwała przez okres 16 dni – komentuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Już od najbliższego czwartku, 30 listopada, inwestycje drogowe rozpoczną się w innej części miasta – na Górnej.

Ruszy remont ulic na Górnej – jakie zmiany czekają autobusy MPK Łódź?
Prace drogowe dotyczyć będą ulic Pryncypalnej oraz 3 Maja.
– Przed przystąpieniem do prac związanych z przebudową nawierzchni, Zakład Wodociągów i Kanalizacji dokona wymiany starego wodociągu. Prace przy nawierzchni rozpoczną się natomiast wiosną. Całość działań zostanie przeprowadzona etapami – w pierwszej kolejności utrudnienia pojawią się na odcinku pomiędzy ul. Świetlicową a ul. Morską.