Elektroniczne zapisy do łódzkich przedszkoli miejskich ruszają 2 kwietnia – co muszą wiedzieć rodzice?

Przyszli przedszkolacy i ich rodzice powinni zaznaczyć datę 2 kwietnia w swoim kalendarzu. Tego dnia rozpoczyna się proces rekrutacji do miejskich placówek edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców Łodzi. Jednak warto zwrócić uwagę, że zapisy do przedszkoli będą prowadzone tylko za pośrednictwem systemu elektronicznego, który będzie dostępny do 17 kwietnia. Rodzice mają możliwość wyboru trzech placówek, które najbardziej odpowiadają ich oczekiwaniom.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, wyjaśnia jakie kryteria są brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji. Na początku oceniane są kryteria ustawowe. Wśród nich znajduje się wielodzietność rodziny, samotne rodzicielstwo oraz niepełnosprawność dziecka lub jednego z rodziców.

Po uwzględnieniu tych warunków, komisja rekrutacyjna skupia się na kryteriach dodatkowych, które zostały zaakceptowane przez radnych Rady Miejskiej Łodzi. Każde z tych kryteriów ma określoną wartość punktową, a maksymalna liczba punktów, którą można zdobyć w procesie rekrutacji wynosi 126. Warto podkreślić, że najwięcej punktów przysługuje dzieciom, które mają rodzeństwo uczęszczające już do danego przedszkola. Dodatkowe punkty są przyznawane także rodzicom płacącym podatek dochodowy (PIT) w Łodzi oraz za zaszczepienie dziecka zgodnie z harmonogramem szczepień obowiązkowych. Podobnie jest w przypadku dzieci kontynuujących edukację po ukończeniu żłobka – wyjaśnia Małgorzata Moskwa-Wodnicka.