Dysfunkcja techniczna powoduje zatrzymanie tramwajów na łódzkim osiedlu Bałuty

W sobotę, 20 stycznia, na terenie łódzkiego osiedla Bałuty, doszło do nagłego zatrzymania ruchu tramwajowego. Wynikło to z usterki technicznej, która zmusiła do wprowadzenia objazdów. Szczegółowe informacje na ten temat zostały opublikowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi (MPK Łódź).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MPK Łódź na ich stronie internetowej, problem wystąpił na ulicy Zgierskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Liściastą. Awaria miała miejsce około godziny 13:50 i spowodowała zatrzymanie tramwajów jadących w kierunku alei Włókniarzy.

Na skutek tej sytuacji, cztery linie tramwajowe – numer 11, 17 i 19 – musiały zostać skierowane na trasy objazdowe. Tramwaje te kursują teraz od skrzyżowania ulic Zachodnia i Limanowskiego, następnie kontynuują trasę ulicą Limanowskiego aż do pętli Dworzec Łódź Żabieniec. Podobną trasę objazdową pokonuje także tramwaj numer 17, który rusza od skrzyżowania Zgierska i Limanowskiego, prowadząc następnie przez ulicę Limanowskiego aż do pętli Dworzec Łódź Żabieniec. Znaczące zmiany zaszły również w komunikacji do Zgierza.

MPK Łódź informuje, że w odpowiedzi na brak możliwości przemieszczania się tramwajami, uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Autobusy te kursują od skrzyżowania Zgierska i Limanowskiego do pętli znajdującej się na placu Kilińskiego w Zgierzu.