Postępowanie w sprawie zaniedbanej kamienicy przy Żeromskiego 5 w Łodzi

Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie podjęła z inicjatywy własnej działania dotyczące budynku znajdującego się na ulicy Żeromskiego 5 w Łodzi. Zeszłoroczne miesiące październik i listopad przyniosły informacje na temat kiepskiego stanu technicznego owego obiektu, co skutkowało trudnościami dla mieszkańców. Budynek ten został wycofany z użytku przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, jednak pomimo tego kilka rodzin nadal tam mieszka.

Ostatnio na fasadzie budynku przy ulicy Żeromskiego 5 pojawiła się tablica o żółtym odcieniu zawierająca ostrzeżenie: „Wejście wzbronione. Budynek znajduje się w złym stanie technicznym, przeznaczony do rozbiórki”. Wnętrze nieruchomości jest zaatakowane przez grzyb, dach nie jest szczelny, a ściany pękają. Mimo to, miejsce to nadal jest domem dla trzech rodzin.

Magistrat miasta Łodzi zapewnia, że po napotkanych problemach w poprzednim roku każdy z mieszkańców otrzymał propozycje przeniesienia do innej nieruchomości.

Każda osoba, która zamieszkuje budynek przy Żeromskiego 5, miała okazję otrzymać oferty lokali położonych w różnych częściach miasta. Z sześciu dostępnych lokali w tej nieruchomości, cztery są okupowane bez zawartej umowy najmu, jednak wszystkie z nich otrzymały propozycje nowych mieszkań.