Dwoje mężczyzn z Łodzi odpowie za włamania i kradzieże do sklepów spożywczych

Podczas akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Łodzi, zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Mężczyźni, w wieku 40 i 50 lat, zostali ujęci pod zarzutem dokonywania włamań do sklepów spożywczych, a także kradzieży produktów mięsnych i wędlin. Informację tę przekazała rzeczniczka prasowa łódzkiej policji asp. Kamila Sowińska. W przypadku udowodnienia winy, sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku intensywnego śledztwa mającego na celu rozwikłanie serii włamań do sklepów spożywczych i kradzieży wyrobów mięsnych oraz wędliniarskich, łódzcy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych. Jak informuje asp. Sowińska, 40-letni mężczyzna otworzył drzwi swojego mieszkania zupełnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Jego 50-letni kolega również był zdumiony niespodziewanym pojawieniem się policji.

Modus operandi sprawców był nieodmiennie taki sam – działali nocą, kiedy sklepy były zamknięte. Za pomocą siły wyłamywali zamki w drzwiach wejściowych do sklepów, a w jednym z przypadków rozbili szybę i uszkodzili rolety antywłamaniowe. Po wejściu do środka kradli mięso, wędliny oraz pieniądze, które pozostawiono w kasie – relacjonuje rzeczniczka łódzkiej policji.

Łączna wartość strat wyniosła co najmniej 3,5 tys. zł. Obydwaj podejrzani przyznali się do winy. W przypadku skazania za kradzież z włamaniem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.