Dożynki Województwa Łódzkiego: Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego pełne politycznych odniesień

Święto żniw w Paradyżu, znane jako Dożynki Województwa Łódzkiego, nie ominęły kwestii związanych z polityką. Głównym mówcą podczas uroczystości był Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość oraz wicepremier Polski. W swoim przemówieniu odniósł się do zbliżających się wyborów parlamentarnych, a także do gorącej dyskusji na temat potencjalnych pytań referendalnych.

Kaczyński przedstawił swoje stanowisko na temat każdego z proponowanych pytań referendalnych. Swoją wypowiedź skierował między innymi na temat ochrony granicy polsko-białoruskiej przed ewentualnym zburzeniem muru oraz kwestię przymusowej relokacji. Prezes PiS podkreślił, że tak naprawdę pytania te dotyczą sprawy kluczowej dla kraju – obrony naszych granic. Zaznaczył, że powinniśmy je chronić nie tylko przed imigrantami czy prowokacjami, ale również przed możliwością ataku obcych wojsk.

W kontekście relokacji imigrantów, Kaczyński podkreślił wagę suwerenności i niezależności Polski. Jego zdaniem nie chodzi tu o nic innego, jak o możliwość narzucania przez inne kraje decyzji dotyczących naszych spraw wewnętrznych. Stwierdził on, że Polska nigdy nie przyjęła takiego zobowiązania, a nawet nie ma go w żadnym z podpisanych traktatów.