Czy powstanie nowy wieżowiec w samym centrum Łodzi?

Przy ulicy Piotrkowskiej 154 znajduje się działka Piotra Misztala. Działka jest do tej pory niezabudowana, choć planów na jej zabudowę było wiele. Jednak nigdy żaden z planów nie został zrealizowany. Pojawił się nowy plan, który zakłada zbudowanie 72. metrowego wieżowca mieszkalnego. Czy tym razem inwestycja dojdzie do skutku?

Plany na zabudowę działki przy Piotrkowskiej 154

Piotr Misztal przedstawiał już łódzkim Radnym kilka projektów zabudowy działki przy ulicy Piotrkowskiej 154. Żaden z nich nie zyskał poparcia. Wszystkie za to budziły dość duże kontrowersje. Szczególnie ten, który przewidywał wybudowanie drapacza chmur mającego ponad 110 metrów. Główną przeszkodą do realizacji tego planu były zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Na ich podstawie okazało się, że budynek zdecydowanie przekracza dopuszczalną wysokość zabudowy w tym miejscu Łodzi. Jednak Piotr Misztal nie zrezygnował z zamiaru zabudowy działki. Udało mu się znaleźć rozwiązanie – specustawę mieszkaniową „lex developer”. Pozwala ona na wybudowanie budynku mieszkalnego na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154. Plany zabudowy muszą jeszcze trafić do Rady Miasta, która musi je zaakceptować. Istnieje duża szansa na to, że tym razem projekt zostanie zaakceptowany. Jego wygląd został skonsultowany z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, ponieważ musi pasować do innych zabudowań w centrum miasta.

Projekt 72. metrowego wieżowca

Projekt wieżowca, który miałby znaleźć się na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154 stworzyli łódzcy architekci z Design Lab Group. Wieżowiec ma mieć 72 metry wysokości, które będą tworzyć około 23 pięter. Zgodnie z projektem, na parterze inwestycji mają znaleźć się lokale gastronomiczne i wjazd na parking, który ma znaleźć się na wyższych piętrach budynku. W podziemiach zaplanowane są pomieszczenia techniczne i bar, czyli strefa odpoczynku dla wszystkich mieszkańców. Mieszkania zaplanowano od 5. piętra w górę. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców ma być strefa wspólna na 6. piętrze zawierająca basen, siłownię i sauny.