Co nas czeka w mikołajkowy weekend w Łodzi?

Mikołajkowy weekend w Łodzi będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, w których warto wziąć udział. Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się temu, co wydarzy się w Łodzi w weekend 4-5 grudnia. Poniżej znajdziecie propozycje wydarzeń, w których warto wziąć udział! 6 grudnia to wyjątkowa okazja. Warto wręczyć bliskim drobne prezenty na Mikołajki i miło spędzić czas w rodzinnym gronie.

Alpejski weekend na ulicy Piotrkowskiej

Weekend mikołajkowy zacznie się smakowicie. Na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się Alpejski Weekend. W dniach od 3 do 5 grudnia najdłuższa ulica handlowa znów zapełni się ogródkami. Wybrane restauracje ponownie wystawią stoliki dla swoich klientów. W ramach wydarzenia, wszyscy chętni, będą mogli spróbować dań i napojów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Przez chwilę będziemy mogli poczuć się jak w alpejskim kurorcie w szczycie sezonu. Jeśli zdecydujecie się na odrobinę szaleństwa i postanowicie się przebrać, na przykład za narciarzy, możecie liczyć na specjalne bonifikaty i rabaty. W wydarzeniu udział biorą między innymi restauracja Imber, lodziarnia Lody na okrągło, Breadnia, Las Tablas, Lepione Pieczone i wiele innych miejsc. W ramach Alpejskiego Weekendu będzie można spróbować wiele ciekawych dań. Wśród wyjątkowych propozycji do spróbowania znajdziecie na przykład specjalne dania główne, oscypki w różnych wydaniach a także ciekawe desery. Nie zabraknie również grzańca na kilka sposobów.

Wyjątkowe Mikołajki w łódzkim ZOO i na Fali

Specjalne mikołajkowe wydarzenia odbędą się również w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym oraz w Aquaparku Fala. W ZOO będziecie świadkami wręczania prezentów zwierzakom. Odbędą się także warsztaty tworzenia ozdób z motywem zwierzęcym. Każdy kto weźmie w nich udział będzie mógł stworzyć coś samodzielnie i zawiesić na choinkach przygotowanych przez obsługę ZOO, albo zabrać swoje dzieło do domu. Wyjątkową atrakcją dla młodszych oraz nieco starszych będzie pokazowe karmienie pingwinów, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 12. Aquapark Fala przygotował również moc mikołajkowych atrakcji. Wśród nich warsztaty z robotyki,  a także wyjątkowe seanse w saunach, oraz konkursy z cennymi nagrodami.

Łyżwiarskie szaleństwo i jarmark w Manufakturze

Również centrum handlowe Manufaktura przygotowało moc atrakcji na nadchodzący weekend. Przede wszystkim wystartowało największe i w tym roku jedyne lodowisko na świeżym powietrzu. Jeśli nie macie swoich łyżew, to nie problem. Możecie wypożyczyć je w specjalnym punkcie działającym przy lodowisku. W tym roku lodowisko ma powierzchnię około 600 mkw. Lodowisko możemy odwiedzać codziennie w godzinach 10-22. Koszt biletu wstępu to 15 zł. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł. Jednak to nie jedyna atrakcja w Manufakturze. W ten weekend zaczyna się tam także Jarmark Bożonarodzeniowy. Stragany wystawione na rynku Manufaktury są pełne ciekawych ozdób choinkowych, biżuterii, bibelotów, a także pysznych smakołyków. W sobotę, o godzinie 11.30 z centrum handlowego wyruszy też mikołajkowa parada motocyklistów. Zawiozą oni prezenty mieszkańcom łódzkich domów dziecka.