Powstają Bulwary nad Łódką – nowe miejsce do relaksu w wolnej chwili!

Łodzianie często narzekają na brak miejsca, w którym mogliby się zrelaksować i odpocząć od codzienności. Miasto wychodzi im naprzeciw. Ruszyła budowa Bulwarów nad Łódką. To miejsce wkrótce może stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Łodzi. Przyjrzeliśmy się planom dotyczącym Bulwarów. Wiemy już jak mają wyglądać i co się tam znajdzie.

Bulwary nad Łódką

Zgodnie z planem Bulwary nad Łódką mają być miejscem odpoczynku i relaksu dla mieszkańców Łodzi. Ruszyło już zagospodarowanie terenu. Na tę chwilę wiadomo, że projekt będzie kosztować miasto około 400 tysięcy złotych. Część funduszy pochodzi z wygranej w Budżecie Obywatelskim. Resztę środków udało się zgromadzić dzięki pracownikom łódzkiego Wydziału Kształtowania Środowiska. To właśnie oni zdobyli dofinansowanie, które umożliwia zrealizowanie w pełni tej inwestycji. Bulwary nad rzeką Łódką mają połączyć dwa łódzkie parki – Park Helenów i Park Ocalałych. W tym momencie ten teren stoi pusty i niezagospodarowany. Wkrótce się to zmieni.

Co już wkrótce znajdziemy na Bulwarach nad Łódką?

W planach jest ukształtowanie, a także uporządkowanie terenu i stworzenie ścieżki edukacyjnej pomiędzy dwoma wcześniej wymienionymi parkami. Na Bulwarach nad Łódką powstaną budki lęgowe dla ptaków, a także domki dla owadów. W przyszłości na bulwarach pojawią się miejsca do relaksu dla mieszkańców. Możliwe, że w pobliżu powstaną wyznaczone miejsca do grillowania i organizowania pikników. Nie zabraknie również ławek i miejsc, w których łodzianie będą mogli odpocząć. Wykonawcy prac remontowych zasadzą w okolicy ponad 700 krzewów, 19 drzew, a także mnóstwo innych roślin, dzięki czemu teren będzie niezwykle zielony. W planach znajduje się również siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla dzieci. Ale przede wszystkim atrakcją bulwarów ma być pierwsze w Łodzi otwarte boisko do gry w bulę – bulodrom. To właśnie on ma przyciągać na Bulwary najwięcej osób. Jedno jest pewne, teren między parkami Helenów i Ocalałych już wkrótce stanie się piękny i przyjazny mieszkańcom.