Bezpłatne badanie rezonansem w nowej odsłonie

W Łodzi na ulicy Limanowskiego 47 w Centrum Medycznym Medyceusz powstała nowa pracowania rezonansu magnetycznego. Będzie można tam wykonać badanie dzieciom już od 1 miesiąca życia, a także osobom z otyłością lub klaustrofobią. Badania są bezpłatne, refundowane przez NFZ.

Nowe urządzenia  

Nowy aparat Philips Ingenia 3T dstream, w jaki została zaopatrzona pracowania, pozwala na dokładniejsze przebadanie wszystkich części ciała pacjenta. Aparat pozwala nie tylko na wykonywanie dokładniejszych obrazów, ale także gwarantuje większy komfort poprzez cichszą pracę. Szeroka tuba, w której znajduje się pacjent podczas badania, ułatwia cały proces w przypadku pacjentów z nadwagą oraz klaustrofobią. Nowe aparaty pozwalają znacznie skrócić czas badania, dzięki czemu Centrum medyczne Medyceusz zdecydowało się na badania dzieci już od 1. miesiąca życia.  

Badania dla dzieci  

Mimo faktu, że badanie rezonansem jest w pełni bezbolesne, wymaga dużej cierpliwości od pacjenta, który musi wytrzymać w pozycji nieruchomej. Dzieci nie są w stanie wytrzymać w takiej pozycji zbyt długo, dlatego nie można było wykonywać go najmłodszym. Pracownia postanowiła wykonywać znieczulenia ogólne, w związku z czym pacjent śpi podczas badania. Pacjent wprowadzany jest w stan głębokiego snu bez intubacji.

Co oferuje nam pracowania? 

Centrum Medyczne Medyceusz oferuje nam w pełni komfortowe i bezpieczne badanie dla dzieci od 1, miesiąca życia, osób z nadwagą oraz klaustrofobią. Pracownia wykonuje także rezonans płodu i łożyska u kobiet w ciąży. Badanie jest nieinwazyjne, pokazujące przy tym dokładną ocenę stanu zdrowia dziecka i mamy. Nie występuje w nim szkodliwe promieniowanie jonizujące, w związku z czym przyszłe mamy nie muszą się bać negatywnego wpływu na przyszłego potomka.