Aleksander Bobek nieobecny podczas sobotniego meczu z Radomiakiem Radom

Oficjalne wiadomości z klubu piłkarskiego ŁKS Łódź potwierdzają, że 19-letni Aleksander Bobek, początkujący bramkarz drużyny, nie wystąpi w sobotnich rozgrywkach przeciwko Radomiakowi Radom. Powodem jest jego aktualny stan zdrowia, a dokładniej choroba. Młody zawodnik miał okazję występować w pierwszym składzie swojego klubu podczas wszystkich meczów ligowych w bieżącym sezonie.

Statystyki Bobka nie są może imponujące – musiał już 16 razy sięgać do siatki po piłkę i tylko raz udało mu się utrzymać czyste konto. Niemniej jednak, mimo tych wyników, na początku sezonu zdobył uznanie ekspertów za swój talent i umiejętność radzenia sobie w bramce.

Niestety, dobra postawa Bobka nie przekłada się na ogólną sytuację drużyny. Po dziesięciu rundach rozgrywek ŁKS Łódź plasuje się na samym końcu tabeli z jedynie siedmioma punktami na koncie i trzecią najgorszą defensywą w lidze.

Na podstawie statystyki expected goals, czyli przewidywanych goli, wynika że zespół Kazimierza Moskala powinien stracić jeszcze 1,16 gola więcej. Niemniej jednak, Bobek wyróżnia się największą liczbą obronionych strzałów (31) w całej Ekstraklasie. Jego dobra gra została również doceniona na szczeblu reprezentacyjnym – po raz pierwszy w swojej karierze otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 20. Wcześniej dwukrotnie reprezentował Polskę w kadrze do lat 19.