Zmiany w Łódzkiej Komunikacji Miejskiej: Nowe rozkłady jazdy i powrót tramwajów na ulicę Narutowicza

2 października, poniedziałek, przyniesie dla mieszkańców Łodzi i osób korzystających z miejskiego transportu znaczące zmiany. Wszystko za sprawą nowych rozkładów, które wejdą w życie zarówno dla linii tramwajowych jak i autobusowych. Ale to nie wszystko, czego możemy się spodziewać w pierwszym tygodniu października.

Kolejna istotna informacja dotyczy soboty 7 października. To właśnie wtedy tramwaje powrócą na swoją tradycyjną trasę, prowadzącą przez ulicę Narutowicza.

Szereg zmian obejmuje modyfikacje w rozkładach jazdy dla linii 2, 59, 80, 85, 96 oraz Z13. Linia tramwajowa numer 2 będzie teraz oferować dodatkowe kursy do Kochanówki rano i wieczorem. Nie będą one już kończyły trasy przy ulicy Szczecińskiej, jak miało to miejsce wcześniej.

Nowe regulacje wprowadzono także na linii 80. Teraz pasażerowie mogą liczyć na większą ilość kursów prowadzących ulicą Krzemieniecką.

Na linii 96, w dni robocze, podczas godzin szczytu, kursy będą odbywać się co 7,5 minuty. Po zakończeniu popołudniowego szczytu, aż do około godziny 20:30, autobusy będą pojawiać się na przystankach co 10 minut.

Zmienia się również trasa linii 55. Od października autobusy te będą jeździły z Retkini na Dąbrowę. Nie będzie już możliwości skorzystania z kursów na Młynek, które były dostępne tylko podczas okresu wakacyjnego.

W ostatni weekend września (29.09 – 01.10) kończą działalność Łódzkie Linie Turystyczne.