Zawieszenie ruchu tramwajowego w centrum Łodzi po kolizji między samochodem a tramwajem

Centrum miasta Łodzi doświadczyło chwilowego przestoju w ruchu tramwajowym, spowodowanego zderzeniem pojazdu osobowego z jednym z tramwajów. Siły policyjne, zespoły medyczne, straż pożarna a także nadzór ruchu MPK Łódź natychmiast zareagowały na miejsce zdarzenia.

Po uderzeniu, opel został przeciągnięty przez tramwaj na dystansie około 20 metrów – takie informacje uzyskaliśmy na miejscu zdarzenia.

Przyczyna kolizji na ulicy Zachodniej w Łodzi, gdzie doszło do zderzenia tramwaju i opla, jest wciąż badana przez policję. Za kierownicą opla znajdowała się kobieta, która obecnie jest pod opieką służb ratownictwa medycznego.

Z powodu tego incydentu, tramwaje jadące w kierunku alei Mickiewicza nie są w stanie przejechać ulicą Zachodnią. Ograniczenie dotyczy linii numer 2, 3, 6, 11 oraz 19. Zostały wyznaczone objazdy poprzez ulice Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Żwirki oraz Piotrkowską.

Trasa linii numer 6 została przeorganizowana tak, aby kursować od ulicy Franciszkańskiej (Północna) bezpośrednio ulicą Kilińskiego, a następnie dalej zgodnie z wyznaczonymi trasami objazdu.

Dodatkowo wprowadzono autobusy jako czasową alternatywę dla komunikacji tramwajowej. Początek trasy zastępczej zaplanowano na przystanku Manufaktura.