Zapowiedź nadchodzącego sezonu III ligi: nowe nabytki i ustalone terminy

Rozpoczęcie nowego sezonu w czterech grupach III ligi zostało zaplanowane na pierwszy weekend sierpnia. W ramach pierwszej grupy będą rywalizowały zespoły z terenu województwa łódzkiego. Polski Związek Piłki Nożnej, odpowiedzialny za organizację rozgrywek, ujawnił harmonogramy spotkań we wszystkich czterech grupach dla sezonu 2023/2024.

Pierwsza seria meczów w grupie pierwszej obejmuje starcia takie jak Pogoń Grodzisk Mazowiecki kontra Lechia Tomaszów Mazowiecki, a także ŁKS Łomża – beniaminek ligi – przeciwko Unii Skierniewice. Inne mecze to Victoria Sulejówek (również beniaminek) przeciwko Pilicy Białobrzegi, GKS Wikielec (kolejny beniaminek) kontra Mławianka Mława, Legionovia Legionowo przeciwko Concordii Elbląg – zespół, który utrzymał się w lidze dzięki wycofaniu się Sokoła Ostróda z rozgrywek. Pozostałe starcia to Jagiellonia II Białystok kontra Broń Radom, GKS Bełchatów (beniaminek) przeciwko Pelikanowi Łowicz oraz Olimpia Zambrów kontra Legia II Warszawa.

Unia Skierniewice, którą niedawno objął nowym trenerem Kamil Socha, ogłosiła swój pierwszy letni transfer. Marcin Pieńkowski wrócił do Skierniewic po dwuletnim pobycie w aktualnie pierwszoligowej Polonii Warszawa. W ostatnim sezonie piłkarz ten wystąpił w ośmiu meczach II ligi i zdobył jedną bramkę. W swojej karierze reprezentował również barwy Widzewa Łódź, Zjednoczonych Stryków oraz Nery Poddębice. Swoją przygodę z futbolem zaczynał natomiast w obecnie grającym w A-klasie Starcie Łódź.

Z kolei GKS Bełchatów poinformował o pozyskaniu Kamila Krasy, piłkarza ostatnio grającego w Górniku Polkowice, zespole który spadł z II ligi. Ten zawodnik wziął udział w 13 spotkaniach ligowych walczących o punkty. Krasa ma na swoim koncie również występy w juniorach Legii Warszawa, juniorach i seniorach Olimpii Elbląg czy Resovii. Jego macierzystym klubem jest Huragan Morąg.