Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika organizuje świąteczne spotkanie dla dzieci

Wielokrotnie Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika z radością zaangażował się w przygotowanie 340 prezentów dla dzieci. Jest to wydarzenie, które co roku organizowane jest na okres przedświąteczny, dostarczając wielu emocji zarówno młodym uczestnikom, jak i organizatorom.

W bieżącym roku, spotkanie to miało miejsce w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. bp Ignacego Krasickiego zlokalizowanym pod adresem ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi. W trakcie tego wydarzenia, uczniowie mieli okazję spotkać się z Mikołajem oraz damami i kawalerami należącymi do zakonu.

Inicjatywa ta była także doskonałą okazją do zabawy dla najmłodszych. Animatorzy z „Karuzeli atrakcji” przygotowali szereg gier i zabaw, w które dzieci mogły włączyć się z wielkim entuzjazmem. Najważniejszym punktem programu było jednak pojawienie się Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów, co wywołało ogromną radość wśród obecnych.

– Głównie zapraszamy dzieci, które mogą nie otrzymać prezentu w domu lub ich sytuacja rodzinna nie pozwala rodzicom na przygotowanie upominków. W ten sposób, stajemy się swego rodzaju Mikołajami. Najważniejszą dla nas nagrodą jest radość i uśmiech na twarzy dzieci – wyznał dr Paweł Michalak, Wielki Prior Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika.