Z wizytą w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Nowi mieszkańcy ZOO

W łódzkim Ogrodzie Zoologicznym trwają ostatnie prace na budowie Orientarium. Niedawno zamieszkał w nim pierwszy lokator – słoń Aleksander. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych gatunków zwierząt, które przyjadą do Łodzi z ogrodów zoologicznych z całego świata. W tym tygodniu, łódzkie ZOO wzbogaciło się o kilku nowych mieszkańców.

Nowi mieszkańcy łódzkiego ZOO

Ogromne zmiany zachodzące w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym widoczne są gołym okiem. Cieszą nie tylko remonty i ogromna inwestycja jaką jest Orientarium, ale również to, że cały czas w łódzkim ZOO pojawiają się nowe gatunki zwierząt. Zwierzęta, które pojawiły się ostatnio to kanguroszczury, przepiórka chińska, kaczka malajska i smugowce chińskie. Wiadomo już, że przepiórka będzie kolejnym lokatorem Orientarium. Kanguroszczury trafią do strefy australijskiej i zamieszkają w sąsiedztwie kangurów. Smugowce chińskie chwilowo zamieszkały w pawilonie Wiwarium. Do budynku Orientarium wprowadziła się również para dzioborożców abisyńskich. Warto wspomnieć, że to dopiero pierwsi nowi mieszkańcy łódzkiego ZOO, a w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych transportów zwierząt. Radosną nowiną jest również to, że para myszojeleni doczekała się kolejnego potomka, którego można zobaczyć w pawilonie Świat Ptaków.

Orientarium Ogrodu Zoologicznego w Łodzi

Warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku dla zwiedzających otworzy się Orientarium. Będzie można zobaczyć w nim faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największą atrakcją Orientarium będzie podwodny tunel, z którego będziemy podziwiać rekiny, płaszczki i inne gatunki zwierząt. W Orientarium znajdziemy także największy w Europie wybieg dla słoni, który już posiada pierwszego lokatora, oczekującego na kolejnych reprezentantów swojego gatunku. Obecnie w Orientarium prowadzone są ostatnie prace na wybiegach dla zwierząt i wszyscy z niecierpliwością oczekują przybycia nowych mieszkańców. Aktualnie ruszył konkurs, do którego mogą zgłaszać się osoby chcące poprowadzić główną restaurację w strefie gastronomicznej. Swoje oferty można składać do 13 września.