Wyniki meczów sparingowych seniorów ŁKS Łódź oraz debiutantów w II lidze i Ekstraklasie

W minioną sobotę zapadły decyzje na boiskach piłkarskich, gdzie spotkały się drużyny seniorów ŁKS Łódź – debiutanci PKO Ekstraklasy i II ligi. W obydwu meczach sparingowych uczestniczyły ekipy, które niedawno awansowały do wyższych lig piłkarskich.

Główny zespół ŁKS Łódź, pod wiodzącym nadzorem trenera Kazimierza Moskala, wyrównał wynik meczu ze Zniczem Pruszków. Wynik 1:1 (0:0) był świadectwem zaciętej rywalizacji między dwoma zespołami, z których Znicz niedawno znalazł się w I lidze. Natomiast drugoligowe rezerwy ŁKS nie dały żadnej szansy na zwycięstwo GKS Bełchatów, będącemu nowym uczestnikiem w pierwszej grupie. Rezerwy triumfowały nad przeciwnikiem z rezultatem 4:0 (3:0).

Nowym zawodnikiem w drużynie rezerwowej zadebiutował Yuya Kamon. Ten 25-letni Japończyk niedawno sfinalizował dwuletnią umowę z klubem, mieszczącym się przy alei Unii 2. Kamon ostatnio występował jako kluczowy gracz trzecioligowego klubu Carina Gubin, który zajął piąte miejsce w trzeciej grupie III ligi. W sumie Kamon rozegrał tam 32 mecze i zdobył dwa gole. Jego kariera w Polsce rozpoczęła się jednak od Pogoni Skwierzyna.

Kamon dołączył do hiszpańskiego Club Deportivo Leganes w roku 2019. Następnie, po roku gry w Hiszpanii, przeszedł do Racingu Murcia grającego w Tercera Division. Pożegnał Hiszpanię dwa lata temu i teraz kontynuuje swoją karierę sportową w ŁKS II. Do rezerwowych dołączył również Jakub Piotrowski, który ostatnio był zawodnikiem trzecioligowej Warty Sieradz.