Wspólnota "Zawierzenie" z Łodzi zaprasza na rekolekcje wielkopostne

Zlokalizowana w Łodzi parafia Najświętszego Zbawiciela, w której funkcjonuje wspólnota religijna o nazwie „Zawierzenie”, ogłasza rozpoczęcie serii pogłębionych rekolekcji wielkopostnych. Czwartek najbliższy ma być dniem początkowym tych wydarzeń, które mają potrwać przez cały czas obchodzenia Wielkiego Postu.

Plan tych spotkań zakłada, że przez najbliższe 10 tygodni, co siedem dni w salce parafialnej zgromadzą się wierni pragnący przygotować się do świąt Wielkanocnych w sposób bardziej zaangażowany i duchowy. Joanna Witkowska, animatorka wspólnoty „Zawierzenie”, zachęca do wzięcia udziału w rekolekcjach wszystkich, którzy chcą zagłębić swoje relacje z Bogiem. Tym celom mają sprzyjać modlitwa Słowem Bożym oraz lektura wyselekcjonowanych tekstów.

Podczas każdego z cotygodniowych spotkań uczestnicy będą mieć okazję analizować różne fragmenty Pisma Świętego, które będą otrzymywać od organizatorów. Joanna Witkowska podkreśla, że taki format spotkań ma na celu zachęcić do refleksji i modlitwy. Rekolekcje będą trwały dłużej niż tradycyjny okres Wielkiego Postu, obejmując również czas wielkanocny.

Podczas czwartego tygodnia rekolekcji planowana jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, natomiast na zakończenie cyklu zaplanowano Mszę św. z modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego. Organizatorzy podkreślają, że schemat tych spotkań jest podobny do tego stosowanego podczas Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym.