Wielkie starania policji przyniosły efekty: zatrzymany sprawca napadów

W wyniku nieprzerwanych działań policyjnych, których celem było zidentyfikowanie odpowiedzialnego za przestępstwo, doszło do zatrzymania. To była konsekwencja nieustających starań i skrupulatnej analizy dostępnych śladów oraz zgromadzonych dowodów. Dzięki temu udało się wskazać mężczyznę podejrzanego o ten czyn – podaje informacje młodsza aspirant Kamila Sowińska.

Zatrzymanym okazał się 23-letni mężczyzna, który miał już wcześniejsze zatargi z prawem. Zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące nie tylko napaści rabunkowej na starszego mężczyznę, przy czym groził mu również nożem. Według policji, jest także odpowiedzialny za ataki na dwie kobiety.

Badania prowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że ten sam mężczyzna 9 lipca 2023 roku dokonał napaści na dwie kobiety na ulicy Rojnej w Łodzi. Pierwsza z nich została pozbawiona torebki, którą nosiła na ramieniu – w rezultacie pchnięcia upadła i odniosła obrażenia prawej nogi. Druga kobieta była atakowana w pobliżu skrzyżowania ulic Rojnej i Kaczeńcowej. Obie straciły swoje rzeczy osobiste oraz pieniądze, które posiadały przy sobie w dniu incydentu – informuje Kamila Sowińska.