Wielki powrót do łódzkiej Atlas Areny! Już w grudniu kolejna edycja Super Enduro

4 grudnia 2021 to ważna data dla wszystkich miłośników ryku silników, adrenaliny i jednośladów. Do łódzkiej Atlas Areny wraca Super Enduro! 4 grudnia, w hali przy Alei Bandurskiego 5 będziemy mogli ponownie oglądać zmagania najlepszych zawodników z całego świata. Na torze zobaczymy między innymi naszego sześciokrotnego Mistrza Świata, Tadeusza „Taddy” Bałżusiaka. Ogromna porcja wrażeń i emocji gwarantowana!

Super Enduro w Atlas Arenie

To już kolejny raz kiedy w Atlas Arenie zostaną rozegrane zawody Super Enduro. Ta dyscyplina wraca do Łodzi po dłuższej przerwie. Warto jednak wspomnieć, że to właśnie Atlas Arena była pierwszym miejscem w Polsce, które gościło zawodników z całego świata na tego typu zawodach. 4 grudnia, w hali przy al. Bandurskiego odbędzie się inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro. Zobaczymy w niej trzech polskich zawodników. Przed publicznością zaprezentuje się sześciokrotny Mistrz Świata Tadeusz „Taddy” Bałżusiak, Vice Mistrz Świata Juniorów Emil Juszczak. W tych zawodach pojedzie również Dominik Olszowy, początkujący, ale bardzo obiecujący zawodnik młodego pokolenia.

Pierwsze zawody w Polsce odbyły się w 2011 roku i od tamtej pory łódzka hala stała się ulubionym miejscem wielu kibiców oraz zawodników. Wyróżnia ją to, że zawodnicy przejeżdżają przez fragment trybun, bardzo blisko publiczności. Dlatego organizatorzy Super Enduro tak chętnie wracali właśnie do Łodzi. Zawody odbyły się w Łodzi kilkukrotnie, a ostatni raz zmagania motocyklistów mogliśmy podziwiać w 2015 roku. Później Super Enduro odbywało się między innymi na torach w Gdańsku i Krakowie. Na rok 2020 zaplanowane było w Łodzi wyjątkowe wydarzenie. To właśnie w naszym mieście miał się odbyć finał Super Enduro. Niestety zawodów nie udało się przeprowadzić przez panującą wtedy sytuację epidemiczną. Te wszystkie wydarzenia spowodowały, że zarówno kibice, jak i zawodnicy już nie mogą się doczekać grudniowych wyścigów na łódzkim torze. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny tor będzie bardzo widowiskowy dla publiczności i jednocześnie wyjątkowo trudny dla zawodników.

Harmonogram zawodów, bilety i dodatkowe atrakcje

Zawody Super Enduro odbędą się 4 grudnia. Atlas Arena otworzy swoje drzwi dla publiczności o godzinie 16. Od godziny 16.30 chętni będą mieli możliwość zebrania autografów od swoich ulubionych zawodników. O 17.30 odbędzie się pierwszy wyścig Pucharu Europy. O 18 czeka nas oficjalna ceremonia otwarcia, po której zobaczymy prezentację zawodników, a także wyścig Super Pole klasy Prestige. Jednak wyścigi to nie jedyne atrakcje czekające na kibiców. Publiczność będzie miała możliwość obejrzenia pokazów tańca z ogniem, a także zobaczenia zmagań dzieci w Kids Race. Na kibiców czekają również konkursy i wiele innych emocjonujących atrakcji. Ostatnie bilety są jeszcze dostępne, a ich ceny zaczynają się od 99 zł i zależą od miejsca na trybunach.