Widzew na drugim miejscu w tabeli na zakończenie rundy jesiennej! Podsumowanie występów łódzkich drużyn

W zeszłym tygodniu rozegrane zostały ostatnie spotkanie rundy jesiennej 1 ligi piłkarskiej, w której to miasto Łódź reprezentowane jest przez dwa kluby – Widzew Łódź oraz ŁKS. Podsumujmy występy obu drużyn.

Sukces Widzewa Łódź

Drużyna z al. Piłsudskiego może zaliczyć rundę jesienną do udanych. Widzew Łódź zgromadził na swoim koncie 39 punktów i zajmuje drugie miejsce
w tabeli. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykle solidna gra Widzewiaków na własnym stadionie. Widzew jako gospodarz wygrał 8 spotkań, zremisował 2 i nie przegrał ani jednego. Jest tym samym jedyną drużyną grającą w 1 lidze, która na własnym boisku nie przegrała meczu. Tak dobra postawa piłkarzy RTSu pozwala z optymizmem udać się na przerwę zimową. Należy jednak pamiętać, że oczekiwania większości kibiców względem wyników są duże. Nie od dzisiaj się mówi, że klub, który był 4-krotnym mistrzem Polski ma przed sobą jeden cel – powrót do ekstraklasy. Jeśli podczas rundy wiosennej Widzewiacy zaprezentują się równie skutecznie i dołożą do swojego konta kolejne 30+ punktów, to pod koniec maja kibice będą mogli świętować powrót do ekstraklasy po 8 latach tułaczki w ligach niższych.

ŁKS w środku tabeli

Nieco mniej powodów do zadowolenia mają kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużyna z al. Unii Lubelskiej kończy rundę jesienną w środku tabeli – dorobek 29 punktów pozwolił uplasować się ŁKS-owi dopiero na 9 miejscu. Z całą pewnością na wyniki klubu wpłynęła niezbyt ciekawa sytuacja finansowa. Bardzo mocno kasę klubu nadszarpnęło ściągnięcie dwóch zagranicznych piłkarzy: Mikkela Rygaarda i Ricardinho. Obaj zarabiali po kilkanaście tysięcy euro. Skalę niegospodarności klubu obnażył ostatecznie raport Delloit, z którego wynika, że w zeszłym sezonie klub wydał ponad 9 mln złotych, co stanowiło prawie 120% dochodów. Przypomnijmy, że do Ekstraklasy awansują bezpośrednio 2 drużyny, a 4 kolejne walczyć będą o awans
w barażach. Wciąż zatem ŁKS ma szanse na zameldowanie się w przyszłym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, jednak zadnie to jest z pewnością znacznie ambitniejsze niż w przypadku Widzewa.

A jak zaprezentowały się nasze drużyny w derbach?

W trakcie rundy jesiennej miały miejsce 67. derby Łodzi. Mecz rozegrany na stadionie Widzewa pełen był walki i sportowych emocji. Po 28 minutach ŁKS prowadził już 2:0. Widzew jeszcze w pierwszej połowie zdobył bramkę kontaktową i na przerwę schodził wciąż licząc na dobry wynika. Mecz udało się Widzewiakom wyrównać w 88 minucie. Ostateczny wynik – 2:2.

Więcej na temat sportowych wydarzeń i emocji przeczytacie tutaj.