Widzew Łódź vs. Śląsk Wrocław

W piątek o godzinie 20:30 Śląsk Wrocław zmierzył się z Widzewem Łódź na wyjeździe w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu – Widzew Łódź 1:0.

Kondycja Śląska Wrocław w obecnym sezonie

Śląsk Wrocław prezentuje w tym roku bardzo nieregularną formę. Po przegranej w derbach Dolnego Śląska z KGHM Zagłębiem Lubin na własnym stadionie 0:3, zaskoczył wszystkich wygrywając z Pogonią w Szczecinie 2:0. W poprzednim tygodniu gościł w Tarczyński Arena Wrocław drużynę Korony Kielce, która znajduje się w strefie spadkowej i jedynie zremisował 1:1. Trzeba przyznać, że to Kielczanie prezentowali się lepiej i zasłużyli co najmniej na ten punkt, który wywalczyli.

Kondycja Widzew Łódź

Trener Djurdjević podkreśla, że każdy mecz jest inny i ma swoją historię oraz kontekst. Widzew w tym sezonie jeszcze nie wygrał, ma trzy remisy i na nim ciąży presja. W Łodzi kibice są bardzo wymagający, a Śląsk chce to wykorzystać. Wygrana pozwoliłaby na obrócenie sytuacji przeciwko rywalom, ponieważ trybuny będą wywierały większą presję na swoją drużynę. To są najlepsze mecze, więc piłkarzom z Wrocławia nie brakuje motywacji. Każdy z nich chce zagrać w tym spotkaniu.