Utrudnienia w komunikacji łódzkich tramwajów

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi podał do informacji, że znajdujący się na ulicy Przybyszewskiego wiadukt tramwajowy został zamknięty. Wszystko ze względu na planowane prace remontowe, które są wynikiem pogarszającego się stanu wiaduktu. Tramwaje skierowane zostaną na trasy objazdowe, przewidywane są możliwe utrudnienia w ruchu komunikacji tramwajowej.

Tragiczny stan wiaduktu tramwajowego.

Wiadukt tramwajowy mieszczący się na ulicy Przybyszewskiego od lat domagał się kapitalnego remontu, jest to dosyć stara konstrukcja, która na domiar złego została najprawdopodobniej w pewnym stopniu uszkodzona przez odbywające się w pobliżu prace budowlane. W związku z tym Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdecydował się na natychmiastowe i awaryjne zamknięcie wiaduktu.

Łódzcy kierowcy mogą spać spokojnie.

Wyłączenie z użytku wiaduktu tramwajowego w żadnym stopniu nie wpłynie na kierowców, z tego też względu nie są przewidywane żadne utrudnienia dla kierujących samochodami. Wiadukty tramwajowe znajdujące się na ulicy Przybyszewskiego miały zostać zdemontowane, a w ich miejscu pojawić się ma węzeł przesiadkowy, jego ukończenie planowane jest jednak na rok 2024. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdawał sobie sprawę z pogarszającego się stanu wiaduktu tramwajowego i był gotowy na jego całkowite zamknięcie, zaskoczeniem jednak okazał się fakt, że nastąpi to tak szybko.