Uroczysta przysięga wojskowa w Sieradzu gromadzi 160 żołnierzy

Dnia 9 grudnia, sobota, w sieradzkim garnizonie odbyła się uroczystość przysięgi wojskowej, w której udział wzięło około 160 żołnierzy. Ta uroczystość stanowiła kulminacyjny moment 27-dniowego szkolenia, które odbyło się w jednostce wojskowej w Sieradzu, a uczestniczyli w nim żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Płk Wojciech Daniłowski, dowódca 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, podkreślił, że przysięga wojskowa jest aktem o głębokiej wymowie patriotycznej, szczególnie istotnym w obecnych trudnych czasach. W jego słowach brzmiała dumność z faktu, iż to młodzi żołnierze stają się teraz nierozerwalną częścią silnej armii.

Znamienne było także obecność rodziców młodych żołnierzy podczas uroczystości. Dla nich był to moment pełen wzruszeń i dumy ze swoich pociech.

Mniej więcej przez miesiąc żołnierze byli intensywnie szkoleni na strzelnicach oraz innych miejscach przeznaczonych do treningów. W następnej kolejności, od poniedziałku 11 grudnia, część z nich rozpocznie kolejną fazę szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pozostali będą kontynuować swoją służbę w jednostkach wojskowych jako zawodowi żołnierze, a niektórzy przejdą do rezerwy.