Sławomir Pietras obchodzi 80. urodziny, Teatr Wielki w Łodzi organizuje specjalne uroczystości

W piątek, 8 grudnia o godzinie 17:00, Teatr Wielki w Łodzi przewidział wyjątkowe wydarzenie – spotkanie jubileuszowe z Sławomirem Pietrasem, by uczcić osiemdziesiąte urodziny tego doświadczonego dyrektora. Uroczystość odbędzie się w Sali Kameralnej teatru.

Sławomir Pietras ma na swoim koncie unikalne osiągnięcie – pełnił funkcję dyrektora Teatru Wielkiego w latach 1982-1991, stając się tym samym najdłużej urzędującym dyrektorem tej instytucji. Czas jego kadencji to okres niezwykłego rozkwitu dla teatru. Premierowe spektakle operowe i baletowe, które były wówczas wystawiane, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Za czasów dyrekcji Pietrasa, na deski łódzkiego teatru trafiły dzieła, które wcześniej nigdy nie miały okazji gościć w Łodzi – m.in. „Halévy’ego”, „Norma” Belliniego, „Fidelio” Beethovena czy „Mefistofeles” Boita. Balety takie jak „Próba” Fodora, „Faust goes rock” czy „Republika rzecz publiczna” (wszystkie z choreografią Ewy Wycichowskiej) przyciągały widzów z różnych stron kraju.

Podczas dyrekcji Pietrasa publiczność miała także okazję usłyszeć światowej klasy wokalistów. Między innymi występowała Fedora Barbieri, Victoria de Los Angeles oraz Nicolai Gedda. Nie zabrakło także polskich talentów, na czele z Teresą Wojtaszek-Kubiak i Wiesławem Ochmanem.