Przerwa w rozwoju infrastruktury łódzkiej: planowane inwestycje nie zostaną zakończone w 2023 roku

Lista projektów inwestycyjnych w Łodzi, które nie zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem do końca 2023 roku, coraz bardziej rośnie. Równocześnie, z powodu tych opóźnień, miasto jest zagrożone utratą znacznej sumy środków finansowych, które miały służyć dofinansowaniu tych działań.

Już wcześniej było nam wiadome, że w 2023 roku nie zostanie ukończona budowa linii tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego. Ta informacja została udostępniona 6 września na stronie internetowej miejskiego portalu Łódź.pl. Wydarzyło się to dzień po tym, jak jeden z czytelników gazety „Wyborcza” otrzymał pisemne powiadomienie od Zarządu Inwestycji Miejskich. W tej korespondencji urzędnicy informowali, że ostateczne zakończenie tego projektu przewidziano na wiosnę 2024 roku.

Na samym początku grudnia dowiedzieliśmy się jednak o kolejnych inwestycjach, które również nie zostaną ukończone na czas. Dotyczy to przebudowy ulicy Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do ulicy Grabowej, a także budowy trzech wiaduktów (północnego, autobusowo-tramwajowego oraz południowego) wzdłuż tej samej ulicy. W przeciwieństwie do poprzedniej sytuacji, miasto nie zdecydowało się na oficjalne poinformowanie o tym fakcie. Wygląda na to, że ta lista opóźnionych projektów może wciąż się wydłużać.