Tramwajowa linia 43 blisko powrotu do Konstantynowa Łódzkiego, ale najpierw muszą nastąpić naprawy torowiska

Konstantynów Łódzki jest o krok od przywrócenia komunikacji tramwajowej linią 43 MPK Łódź. Tramwaje mają zacząć kursować w lipcu, jednak wcześniej konieczne są istotne prace związane z naprawą torowiska na skrzyżowaniu ulicy Legionów i alei Włókniarzy. To spowoduje istotne modyfikacje w funkcjonowaniu ruchu drogowego.

Po reaktywacji linii tramwajowej 43, pojazdy będą kursować z Konstantynowa Łódzkiego aż do alei Włókniarzy. Tam pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki na inne linie komunikacji miejskiej. Realizacja tego planu będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu niezbędnych napraw. Na ten moment ekipy torowców są zajęte pracami na ulicy Legionów, a od poniedziałku, 13 maja, rozpoczną także remonty na skrzyżowaniu tejże ulicy z aleją Włókniarzy.

Z racji planowanych prac, od poniedziałku skrzyżowanie ulic Legionów i alei Włókniarzy zostanie zamknięte dla ruchu jadącego z centrum w kierunku dzielnicy Zdrowie. Możliwe będzie jedynie skręcenie w prawo, w stronę ulicy Srebrzyńskiej, gdzie przewidziano możliwość zawracania. Dodatkowo, dla ruchu w kierunku Bałut, zamknięty zostanie jeden prawy pas na alei Włókniarzy (można nim będzie skręcić tylko w prawo, w stronę ulicy Zielonej). Utrudnienia dotkną również ulicę Naftową, która zostanie całkowicie zamknięta.

Planowane prace i zmiany organizacji ruchu odczują także piesi i rowerzyści. Po wschodniej stronie alei Włókniarzy, w miejscu obecnego chodnika, planuje się utworzenie ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto zostanie zamknięte przejście dla pieszych przez aleję Włókniarzy po północnej stronie skrzyżowania.