Trakcja zwycięzcą przetargu na rozbudowę dróg w Łodzi za 95,6 mln zł

Najbardziej korzystna oferta w przetargu na projekt oraz realizację budowy dróg mających na celu ulepszenie dostępu do węzła przy drodze ekspresowej S14 w rejonie Łodzi, została złożona przez firmę Trakcja. Jej propozycja jest wyceniona na 95,6 mln zł.

Prace mają obejmować planowaną przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozbudowę i budowę dróg w otoczeniu węzła autostradowego Aleksandrów Łódzki. Głównym celem tych działań jest nie tylko poprawa dostępu do drogi ekspresowej, ale również usprawnienie komunikacji na łódzkich osiedlach Złotno oraz Teofilów.

W marcu ogłoszony przetarg przyniósł miastu cztery propozycje. Najbardziej korzystną okazała się oferta firmy Trakcja, której wartość wynosi 95,6 mln zł. Konkurencyjny Strabag, który zgłosił drugą co do wartości ofertę – niewiele poniżej 115 mln zł, zdecydował się na odwołanie od tego rozstrzygnięcia.

W poniedziałek 6 listopada Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę Strabagu, co umocniło decyzję o przyznaniu kontraktu firmie Trakcja.

W związku z przetargiem, Łódź ma w planach realizację trzech projektów, które obejmują około 5 kilometrów dróg. Pierwsze zadanie to rozbudowa ulicy Rąbieńskiej na odcinku od ulicy Szczecińskiej do ulicy Traktorowej, wraz ze skrzyżowaniem aż do ulicy Snopowej. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziana jest również rozbudowa odcinka ulicy Wykowej pomiędzy ulicami Rąbieńską i Kotarbińskiego.