Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 43 w Nowym Świecie – 10 osób rannych, w tym kilka dzieci

Na jednym z odcinków drogi krajowej numer 43, w miejscowości znanej pod nazwą Nowy Świat, położonej w województwie łódzkim, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, samochodu osobowego oraz busa, liczba poszkodowanych wyniosła 10 osób. Wśród rannych są również dzieci.

Sytuacja miała miejsce o godzinie 9.15, dokładnie na piątym kilometrze wspomnianej wyżej drogi krajowej nr 43, na terenie miejscowości Nowy Świat, która leży w powiecie wieluńskim. Informację o całym incydencie przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) z siedzibą w Łodzi.

Według rzecznika prasowego wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi, młodszego brygadiera Jędrzeja Pawlaka, dziesięć osób odniosło obrażenia w wyniku zdarzenia. W momencie przybycia ratowników wszystkie ofiary były już poza pojazdami. Dziewięć osób, w tym cztery dorosłe i pięć dziewczyn w wieku od 9 do 13 lat, zostało przetransportowane do szpitala. Na miejscu zdarzenia interweniowało aż cztery zespoły ratownictwa medycznego i pięć zastępów straży pożarnej.