Testowe jazdy tramwajów MPK Łódź po ulicy Legionów w ramach przygotowań do wznowienia ruchu

W ostatni dzień lutego, konkretnie 29.02., ulicą Legionów przejechały tramwaje MPK Łódź podczas testowych jazd. To istotny element procesu przygotowawczego, który ma na celu wznowienie normalnej eksploatacji tej trasy od dnia 4 marca.

Po wcześniejszych, wtorkowych badaniach infrastruktury torowej i sieci trakcyjnej przeprowadzonych przez specjalistyczny pojazd pomiarowy należący do MPK Łódź, nadszedł czas na bezpośrednie testy jazdy po niedawno zmodernizowanej ulicy Legionów. Badania te obejmowały różne modele tramwajów, co pozwoliło na kompleksową ocenę stanu infrastruktury. Zgodnie z oczekiwaniami, ulica jest teraz w stanie obsługiwać tramwaje o różnej specyfikacji technicznej bez żadnych problemów.

Podczas testowych jazd nie zaobserwowano żadnych problemów ani przeszkód. Następny krok to finalizacja wszelkich prac przygotowawczych, po której tramwaje powrócą na ulicę Legionów zgodnie z zapowiedzią – 4 marca. Wtedy to ruszy linia numer 15, której trasa będzie prowadzić z Kurczaków przez Paderewskiego, Politechniki i Gdańską, aż do ul. Legionów, placu Wolności oraz Pomorskiej na krańcówce przy Telefonicznej.